"Розвиток гірських регіонів України – безумовно додатковий потенціал нашої держави. Зокрема, у напрямку розвитку туризму, інфраструктури, ІТ-сфери, а також розвитку людського потенціалу. Наша ключова мета – перетворити гірські території на успішні та інвестиційно привабливі", - зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
З його слів, це можливо через впровадження нових підходів до розвитку інфраструктури, медицини, туризму, започаткування нових виробництв, створення робочих місць, посилення економічної співпраці і освітнього напрямку, підвищення транспортної і інформаційної доступності, активізації міжрегіонального і транскордонного співробітництва.
"Така маршрутна карта, яка закладена у Концепції розвитку цих територій, наблизить виконання стратегії ЄС щодо Карпатського регіону і дасть поштовх вивести гірські райони на якісно новий рівень", - додав віце-прем’єр.
Він також додав, що гірські території Карпатського регіону – Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області – завжди перебували в зоні особливої уваги держави. Це територія у майже 60 тис. кв. км, з 715 гірськими населеними пунктами, переважна більшість з яких – 94 % - це села, у яких проживає майже 978 тис. осіб.
При цьому він додав, що Концепція базуватиметься на чотирьох основних пріоритетах:
- формуванні конкурентної економіки гірських територій;
- розбудові транспортної, виробничої та соціальної інфраструктури;
- розвитку туристичного потенціалу;
- забезпечення екологічної безпеки.
Нагадаємо, у 2017 році Україна разом з європейськими партнерами розпочала створення макрорегіональної Стратегії ЄС для Карпатського регіону, реалізація якої сприятиме розвитку гірських територій країн – учасників Стратегії.