Він наголосив - влада більш прихильна до іноземців, бо ті не прагнуть вкладати гроші в Україну.
Деталі
“Влада так прихильна до іноземних інвесторів бо, швидше за все, є не так багато охочих сюди йти. І, віддаючи перевагу іноземним, влада, напевно, в такий спосіб намагається залучити інвестиції ззовні. А національний інвестор, він же і так нікуди не дінеться. Тому, за великим рахунком, можна з ним працювати в якомусь іншому режимі”, - вважає політолог.
На думку Віталія Бали, зміни треба розпочинати, перш за все, на законодавчому рівні.
“З моєї точки зору законодавство треба привести у відповідність для того, щоб бути сприятливі умови для інвестицій, незалежно звідки ці інвестиції йдуть. Правила гри мають бути однакові, головне - аби була конкуренція. Але, на жаль, ми цього не бачимо багато років. Не робиться податкова реформа, не реформуються суди – аби можна було чесно захистити себе. АМКУ не працює і тому маємо те, що маємо”, - вважає він.
Бала порівнює ситуацію в ЄС та Україні. Мовляв, там ситуація геть інша - європейські країни першочергово допомагають своїм бізнесменам, а не іноземним.
“В Європі, в першу чергу, допомагають своїм, а не іноземним бізнесменам. Нам, за великим рахунком, треба розвивати власного інвестора, власне виробництво, виходити з цією продукцією на зовнішній ринок і заробляти гроші. Тоді щось зміниться”, - підсумував він.
Додамо
До Ради бізнес-омбудсмена цьогоріч надійшло більше скарг, ніж минулоріч.
На думку політологів, кількість скарг зростає через придушення бізнесу, нападки на нього та через зведення рахунків між самими бізнесменами.