“Відповідно до пункту 1 статті 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статті 2 Закону України „Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини“ рішення Європейського суду з прав людини є обов’язковими для виконання Україною”, — підкреслили в Мін’юсті.
За інформацією міністерства, процедура виконання рішень Європейського суду врегульована, окрема, Правилами Комітету міністрів Ради Європи щодо контролю за виконанням рішень Європейського суду та умов дружнього врегулювання.
У Мін’юсті підкреслили, що під виконанням рішення Європейського суду слід розуміти виплату відшкодування, а також вжиття державою додаткових заходів індивідуального характеру, спрямованих на усунення конкретного порушення, визначеного в рішенні ЄСПЛ, та заходів загального характеру, спрямованих на усунення підстав для надходження до суду аналогічних заяв проти України у майбутньому.
Остаточні рішення ЄСПЛ передаються Комітету міністрів Ради Європи, який здійснює нагляд за їхнім виконанням. Рішення ЄСПЛ вважається виконаним в повному обсязі після ухвалення на засіданні КМ РЄ відповідного рішення (резолюції).
“Так, у 2019 році за результатами нагляду КМ РЄ було визнано такими, що виконані Україною 443 рішення Європейського суду. У період з 01.01.2020 по 10.02.2020 КМ РЄ припинено нагляд у 6 справах щодо України... Обсяг грошових коштів, сплачених Україною за судовими рішеннями ЄСПЛ у 2019 році становить 44 664 231,60 грн”, — заявили у міністерстві.
Як повідомляв УНН, минулого року у РФ заявили, що Європейський суд з прав людини в 2020 році може прийняти до розгляду скарги громадян Росії до влади України.