Цитата
“Ми всі дуже чітко почули позицію, яка повторена була як США так і ми почули заяву від НАТО... про те що ніякі питання щодо України не будуть вирішуватись без Українию і ми зараз активно всі ці питання обговорюємо. Наша позиція залишається незмінною: не може бути миру і спокою в Європі без миру і спокою в Україні”, — сказала посол.
На уточнююче питання про те, чи веде Україна переговори зі США щодо “пропозицій” РФ по так званим “гарантіям безпеки”, вона відповіла:
“Ні. Україна зараз постійно консультується зі США по всіх наших пропозиціях і по наших ініціативах щодо принесення вирішення миру по пропозиціях Президента Зеленського, а також по нашим двостороннім питанням”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС про російські проекти договору із США та угоди із НАТО: найкращі гарантії безпеки - згортання ескалації РФ
Доповнення
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там Системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні "пропозиції" Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.