Цитата
"Щодо ATACMS, то, можливість удару на великі відстані мають забезпечити Франція та Британія. Це дасть додаткові можливості під час контрнаступу України", - сказав Салліван.
Він зауважив, що США надали одну з найбільших військових допомог Україні. Однак рішення про постачання ATACMS Україні буде приймати президент США.
"Президент вирішуватиме, дамо ми врешті - решт ATACMS чи ні. Про це він говорив із президентом Зеленським. Вони продовжують цю розмову. І я не хочу розчаровувати вас, але я не маю жодних оголошень сьогодні", - розповів радник Байдена.
Деталі
Салліван заявив, що США готові "йти на ризики" в питанні постачання озброєння Україні. Проте після кожного оголошення про новий пакет допомоги Україні США беруть до уваги реакцію рф.
Ба більше, Салліван розповів, що США ведуть з Україною консультації щодо того, коли варто залучити основні сили під час контрнаступу. Однак Вашингтон не націлений на зміну влади у рф, ціль США - це допомога Україні.
"Дивіться, ми повинні бути організмом, який навчається. Ми повинні спостерігати. Ми щось робимо, а росія відповідає або не відповідає. Це розумна державна майстерність, тому так, звісно, протягом останніх 16 місяців ми не просто залишалися статичними, ми були динамічними", - наголосив радник президента США.
Нагадаємо
Раніше УНН повідомляло, що у Білому домі проходять негласні обговорення та дискусії щодо можливої передачі Україні ракет ATACMS.