“У взаємодії України та Казахстану є великий потенціал. Уже перші кроки нашої співпраці дають відчутні практичні результати, а в перспективі — і створення надійного бар’єру на шляху так званого „Північного маршруту“ контрабанди героїну”, — заявив начальник Департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині ліквідували потужний міжнародний канал з поставок гашишу до країн Євросоюзу
Він також зазначив, що ефективності правоохоронних структур України і Казахстану сприятиме обмін позитивним досвідом щодо посилення контролю за нелегальним обігом нових психоактивних речовин та протидії інтернет-наркозлочинності.
Обидві сторони також обговорили проведення спільних спецоперацій та обмін оперативною інформацією щодо протиправних намірів міжнародних наркогруп та представників кримінальної спільноти.
У свою чергу начальник Департаменту стратегічних розслідувань Роман Осуховський відзначив необхідність вивчення успішної судової практики Республіки Казахстан щодо притягнення до відповідальності так званих “злодіїв у законі” та представників організованих груп та злочинних організацій.
Крім того, начальник Управління по боротьбі з наркобізнесом Комітету національної безпеки Республіки Казахстан Олжас Жаппасбаєв запевнив, що Національна поліція України стала надійним партнером у сфері протидії транснаціональній наркозлочинності.
Нагадаємо, Україна і Туреччина спільно боротимуться із організованою злочинністю. Крім того, обидві країни разом ловитимуть “злодіїв у законі”, а також посилять співпрацю у сфері боротьби із тероризмом.
Зазначимо, що 90% обсягів світового виробництва опіуму - основного складника героїну - виробляється у Афганістані. Крім того, світове виробництво опіуму у 2016-2017 роках зросло на 65 відсотків та досягло рекорду з початку 21 століття, становивши 10,5 тисячі тонн. Найбільш відомі центри з вирощування опіумного маку в Афганістані - провінції Гільменд і Нангархар.