ukrayina-gotova-do-zakhistu-svoyikh-interesiv-mozhlivi-dzerkalni-obmezhennya-ofis-vitse-premyerki-pro-obmezhennya-eksportu-do-yes

Україна готова до захисту своїх інтересів, можливі дзеркальні обмеження - офіс віце-прем'єрки про обмеження експорту до ЄС

 • 788317 переглядiв

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокування українського агроекспорту є неприпустимим та необґрунтованим – офіс Віце-прем'єрки з питань євроінтеграції

На думку представників офісу Віце-прем’єра, застосування до українського експорту будь-яких бар’єрів, наприклад нетарифних, з боку країн ЄС, не відповідає Угоді про асоціацію між Україною та ЄС й принципам внутрішнього ринку ЄС.

Цитата

«Протекціоністські дії підривають солідарність та єдність ЄС і спільні з Україною досягнення щодо вільної торгівлі з ЄС. Це особливо чутливо сприймається фермерами України і негативно впливає на євроінтеграцію в цілому, особливо в умовах триваючої російської війни проти України», - йдеться у відповіді.

Наразі, як зазначили представники урядовця, Україна «розраховує на цілковиту підтримку ЄС та проведення конструктивного діалогу з аналізом даних й розумінням надзвичайно негативного впливу обмежень ЄС на економіку України».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокування Європою продукції українського АПК робить агробізнес збитковим - представник ВАР

«Водночас Україна готова до використання юридичних механізмів захисту своїх інтересів», - підкреслили в офісі віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Також представники урядовця зазначили, що український Уряд знаходиться в постійному діалозі з Європейською Комісією у питаннях забезпечення безперешкодного транзиту українського експорту територією суміжних з Україною держав ЄС та надання фінансової підтримки українським експортерам, що постраждали внаслідок введених заборон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські аграрії просять захисту від дискримінації з боку ЄС

«Можливість безперешкодного експорту продукції – необхідна умова економічного виживання України. Українська сторона порушила питання щодо необхідності розробки компенсаційного механізму для українських фермерів, які найбільше постраждали. Не виключено також застосування дзеркальних обмежень», - резюмували представники віце-прем'єрки.

Нагадаємо

Члени громадської спілки “Всеукраїнський аграрний форум” раніше звернулися з листом до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, у якому просять вжити заходів щодо повноцінного відновлення постачання української сільськогосподарської продукції, передусім на ринки ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль ігнорує українських аграріїв — вони нагадали про себе листом, у якому вимагають сприяти українському експорту

Представники українського АПК стурбовані ініціативами окремих держав-членів ЄС та Європейської комісії, які несуть в собі небезпеку знищення українського аграрного сектору економіки. Зокрема, вони занепокоєні фактами, які свідчать про невиконання ст. 35 Угоди. Ця стаття говорить про те, що жодна сторона Угоди не повинна запроваджувати будь-які заборони чи обмеження щодо імпорту будь-якого товару іншої сторони. Однак, переконані аграрії, практика обмежень, зокрема щодо ввезення на територію низки країн-членів ЄС українського зерна, порушує положення Угоди та є дискримінаційною щодо України.

З цього приводу президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко в коментарі УНН зазначив, що, на його думку, Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія не можуть конкурувати з Україною у агропромисловому комплексі, а блокуванням українського експорту суперечать позиції Єврокомісії та Європарламенту.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    На Волині від ускладнень кашлюка померло немовля

     • 865652 переглядiв

    Бразилія підтвердила участь у саміті по Україні - ЗМІ

     • 410086 переглядiв