Деталі
У дослідженні вказується, що міжнародна репутація Великої Британії підірвана припливом підозрілого капіталу на обслуговування пострадянських еліт.
"У 1990-х роках багато чого залежало від неписаних, але твердо встановлених правил ієрархії, коли вищі політичні діячі виступали в якості "даху" для тих, хто нижче по ланцюжку, чия робота полягає у відправці грошей вгору в системі, що нагадує систему організованої злочинності. Потім, протягом 2000-х і 2010-х років, ці джерела доходу були розширені, оскільки олігархи диверсифікували свої портфелі і активи за рахунок нових внутрішніх і міжнародних інвестицій, управління капіталом та інтеграції з міжнародними ринками капіталу. Пострадянські еліти змішували незаконні і законні фонди і використовували непрозорість цього капіталу для здійснення цих інвестицій - і продовжують робити це донині", - кажуть експерти.
Фірми, що надають фінансові та професійні послуги, зробили Велику Британію зручним домом для "брудних" грошей. А володарі великого капіталу з пострадянських країн навчилися інтегрувати свої капітали в британське суспільство, захищати кошти, зароблені не завжди легальним шляхом, і уникати корупційних скандалів на батьківщині. Наприклад, Фірташ, використовував велике пожертвування в престижний університет, щоб поліпшити репутацію. Автори звіту зробили власну класифікацію пострадянських мільярдерів, які володіють елітною нерухомістю на території країни: клептократи (держчиновники, політичні діячі та члени їх сімей), олігархи (ділова еліта та їхні сім'ї) і вигнанці (ті, хто покинув рідну країну під тиском влади). Ахметов і Фірташ позиціонуються в цьому переліку як олігархи, які скористалися капіталами і стали власниками елітної нерухомості в центрі Лондона, район Кенсінгтон і Челсі.