Для клонування використали клітини жеребця, який народився 1975 року в Британії. Згодом його переправили у США, де він жив до 1998 року.
“Це народження розширює можливості генетичного порятунку диких видів, що опинились під загрозою зникнення. Вдосконалені репродуктивні технології, в тому числі клонування, можуть врятувати види і дозволити нам відновити генетичне різноманіття, яке б в інакшому разі було би з часом втраченим”, — сказав Рян Філан, виконавчий директор компанії Revive & Restore, яка брала участь у клонуванні.
Новонароджене лоша назвали Курт — коли малюк підросте, його планують доставити у зоопарк Сан-Дієго, де він зможе приєднатись до інших представників свого виду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї тренують першу клоновану собаку-шукача
Коней Пржевальського в природному середовищі можна знайти у Монголії та Китаї, тварини пребувають під особливою загрозою зникнення. Раніше цей вид у дикій природі вважали вимерлим, його представників можна було зустріти здебільшого в зоопарках в різних країнах світу.
Однак згодом завдяки програмам розведення та відновлення тварин, популяцію коней Пржевальського вдалось збільшити та повернути тварин на волю.
Нагадаємо, Китай провів клонування мавпи з відредагованим геномом.