Як уточнили в міністерстві, у користувачів, які вже завантажили ці додатки, вони функціонуватимуть до 12 листопада. Таким чином Вашингтон хоче дати ще кілька тижнів китайській компанії ByteDance, яка володіє TikTok, щоб продати відеосервіс у Сполучених Штатах.
Раніше американська компанія Microsoft вважалася ймовірним покупцем TikTok. Однак проти цієї угоди виступив уряд Китаю. Новим імовірним партнером китайців називають американську компанію Oracle.
Видання Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомляло, що ByteDance хоче зберегти за собою контроль над бізнесом американської філії TikTok в рамках угоди з Oracle. За даними видання, це викликало невдоволення президента США Дональда Трампа. Так, 17 вересня глава апарату Білого дому Майк Медоуз заявив, що “дуже сумнівається”, що така угода “відповідає цілям, визначеним президентом”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: WSJ: Twitter веде переговори про можливе об’єднання з TikTok
Президент США Дональд Трамп 6 серпня підписав укази, які забороняють будь-які транзакції з компаніями ByteDance і Tencent (власник месенджера WeChat) в США. Він пояснив свої укази проти TikTok міркуваннями національної безпеки. Трамп заявляє, що за допомогою TikTok можна складати профілі пересувань американських чиновників і шпигувати за американськими фірмами. ByteDance заперечує звинувачення США в передачі даних уряду Китаю.
У США додаток TikTok було завантажено 175 мільйонів разів, а в усьому світі — понад один мільярд разів. Цей сервіс особливо популярний серед молоді.