Деталі
Серед функцій нового органу в апараті назвали дослідження та аналіз законопроекту про бюджет, стану бюджету та фіскальної політики, надання Парламенту незалежного аналізу бюджету, кошторису, інших документів з фінансових й економічних питань, які мають особливо важливе значення для країни, тощо.
Зі слів Корнієнка, зараз є три блоки питань у зв’язку зі створенням державного органу.
“По-перше, юридичний бік справи: як це буде вбудовуватись у законодавство, враховуючи що в нас є Бюджетний кодекс і Бюджетна декларація, які вже сформовані, є Рахункова палата. Бажано, щоб усі наші юридичні питання ми вирішили без змін до Конституції. Важливими будуть організаційні питання, зокрема, чи будуть залучатися представники інших країн, а також установчі — чи буде дотична присутність представників опозиції, як формуватиметься орган”, — цитує віцеспікера пресслужба.
З його слів, керівництво парламенту спробує долучити певні відділи апарату ВР, щоб “швидко рухатись по реєстрації цього органу”.
Що було раніше
Як писав УНН, цього тижня Верховній Раді створили робочу групу з підготовки законодавчих пропозицій щодо внесення змін до законів у сфері парламентського права. Основними напрямами групи стала, зокрема, подальша діджиталізація внутрішніх процесів ВРУ.