За словами парламентарія, “імпонувало те, що він, на відміну від свого попередника (Петра Порошенка), не впадав в мілітаристський пафос, а чітко назвав себе „президентом миру“, заради чого його, власне, і вибрав народ”. Косачев виділив висловлювання Зеленського про необхідність зміни законів, які розколюють Україну, а також про фінансові втрати країни в зв’язку з відсутністю авіасполучення з РФ. При цьому російський політик не оминув питання окупованого Криму, сказавши, що: “не обійшлося без свідомо безглуздих тез, як про наміри обговорювати тему Криму в рамках “нормандського формату”.
“Але в цілому Зеленський намагався відстоювати ті тези, які його привели до влади і тим самим підтвердив наявність суспільного запиту на зміну курсу з війни на мир, що зберігається. Не треба бути провидцем, щоб передбачити, який опір це зустріне — і вже зустрічає — у прихильників війни до переможного кінця”, — зазначив Косачов.
“Подивимося, чия візьме. В країні, де ключові питання вирішуються вулицею, а не діалогом політичних сил, можливо все”, — резюмував глава комітету Ради Федерації.
Як передавав УНН, Путін заявив, що “РФ буде підтримувати будь-які зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні”.