За даними прес-служби, упродовж перших шести місяців 2019 року Фондом соціального страхування України було профінансовано листки непрацездатності на загальну суму 4,57 млрд гривень. Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності у січні-червні становив 269,7 грн, що на 28,4% більше, ніж за той же період минулого року.
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати чи доходу у разі настання в неї страхового випадку. Серед таких випадків можуть бути тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, непов'язана з нещасним випадком на виробництві; необхідність догляду за хворою дитиною; необхідність догляду за хворим членом сім'ї; догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною; карантин, накладений органами санітарно-епідеміологічної служби; тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу; протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства; перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.
Сума допомоги від Фонду залежить від тривалості страхового стажу та розміру середньоденного доходу працівника та складає: 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років; 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років; 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років; 100% середньої заробітної плати (доходу) у разі, якщо страховий стаж становить понад 8 років або якщо особа має пільги відповідно до законодавства.
Нагадаємо, станом на першу половину червня рівень заборгованості по лікарняних сягнув 1,3 млрд грн, над погашенням якої наразі працює уряд.