Органи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК та СП, де уповноважені офіцери ТЦК складають на них адміністративні протоколи. Про це в ефірі "Радіо Свобода" розповів начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Максим Ахрамєєв, передає УНН.
Так, відповідно до статті 38 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" органи Національної поліції отримують в установленому порядку звернення від ТЦК та СП. Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліцейські вбивають інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції й починають перевірку. Після встановлення таких осіб ми доставляємо - виключно доставляємо - до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП,
Він зазначив, що після доставлення військовозобов’язаних до ТЦК, уповноважений офіцер складає протокол, у якому зазначається час та місце розгляду справи по суті й коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова.
Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу,
Нагадаємо
Слідчі главку поліції Києва викрили у корупційній схемі провідного спеціаліста мобілізаційного відділу одного зі столичних районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, за свої послуги він пропонував 300 доларів.