"Я хочу сказати, що, якщо це зробити з дотриманням тих правил, які ми прописали, я упевнений, що у нас буде все нормально. У нас є приклад – ми проводили складання ЗНО влітку, і теж багато було побоювань, як це провести. То був той випадок, коли ми змогли, МОН повністю проконтролювало всі рекомендації і виконало всі правила, які дало МОЗ", - сказав він.
Водночас Степанов наголосив, що якщо просто наплювати на всі правила і робити так, як завжди, то, звичайно, може бути черговий масовий великий сплеск захворюваності на COVID-19.
Зауважимо, що нові спалахи хвороби завжди фіксують після подій за участі великої кількості людей.
Так у Львові нещодавно такий спалах зафіксували після весілля. А у Харкові – після концерту, що був організований місцевою владою. За підсумками свята, у місті захворюваність на “ковід” досягла рекордних для Харкова понад 22 тис. осіб.
Найчастіше спалахи трапляються у монастирях, школах, садочках, і звичайно лікарнях. Усюди, де є скупчення контактуючих між собою людей – існує підвищена вірогідність не лише захворіти, але й спровокувати хвилю масового зараження.
Зважаючи на це, лікарі радять бути особливо обачними особам похилого віку, які найтяжче переносять хворобу: по можливості залишатися вдома, не гуляти магазинами, не відвідувати масових зібрань тощо. І обов'язково носити маски та тримати соціальну дистанцію.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня. Певний час точилися чутки про вірогідність їх перенесення, проте зараз зрозуміло, що вибори такі відбудуться.
Тим часом лідерами за показниками зараження коронавірусом залишаються: Київ, Харківська, Одеська та Львівська області. За час пандемії померли в Україні від “ковід” майже 4700 осіб, переважно люди старшого віку. Найбільше летальних випадків зафіксовано у столиці (442 особи).