Молдовські фермери вимагають, щоб уряд терміново запровадив постійний механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур з України. Про це йдеться у заяві асоціації "Сила фермерів" (Forța Fermierilor) від 18 грудня, передає УНН.
Деталі
Представники асоціації зазначили, що 4 жовтня влада країни ввела ліцензування імпорту зернових та олійних культур на час дії надзвичайного стану, але з 1 січня режим надзвичайного стану мають намір скасувати.
У зв'язку з цим фермери зажадали, щоб уряд терміново запровадив "стабільний та стійкий механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур з України, аналогічний тим, які запровадили у Румунії та Болгарії".
Асоціація Сил Фермерів вимагає, щоб Уряд ТЕРМІНОВО запровадив стабільний і стійкий механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур.
Звертаємо увагу, що відсутність обмежень на імпорт не лише розбалансує внутрішній ринок, а й поставить під загрозу експорт пшениці, кукурудзи та соняшнику до Румунії, яка неодноразово попереджала нашу країну про небезпеку реекспорту зернових та олійних культур з України
Фермери також зауважили, що блокування експорту до Румунії стало б остаточною катастрофою для молдовських аграріїв.
Контекст
У вересні молдовські фермери закликали заборонити імпорт дешевого соняшнику з України через падіння ціни на нього всередині країни. Тоді аграрії заявили, що планують зібрати близько 700 тисяч тонн соняшнику.
Натомість на їхню думку, компанія Transoil, яка займається переробкою соняшнику та експортом зернових, хотіла завезти в Молдову велику партію соняшнику з України.
Нагадаємо
У Кишиневі 5 грудня фермери влаштували протестний марш навколо будівлі уряду, парламенту та адміністрації президента. Учасники акції привезли до будівлі молдавського уряду мішки з гноєм і сіном, а також ящики з виноградом.
Фермери зупинилися біля будівлі адміністрації президента, де на знак протесту проти байдужості керівництва країни щодо сільського господарства хотіли залишити кілька тюків, проте їм завадила поліція.