Деталі
На запитання, чому інформація про звільнення Фаріон зникла зі сторінок сайту Львівської політехніки та чи дійсно її звільнено, у пресслужбі відповіли: «Ми не коментуємо це».
Доповнення
Дописи про звільнення Ірини Фаріон з Львівської політехніки стали недоступними на сайті та на соціальних сторінках університету, сама екснардеп, у коментарях в мережі, вже встигла на це відреагувати.
Тим часом, відповідний допис про звільнення скандальної мовознавиці зберігається на Facebook-сторінці міністра освіти та науки Оксена Лісового, проте видалено фото наказу про звільнення Фаріон.
Контекст
Ірина Фаріон останнім часом опинилася в центрі кількох гучних історій. Зокрема, в одному з телеінтерв'ю вона розкритикувала російськомовних українських військових і сказала, що не може назвати їх українцями. Після цього Омбудсмен Дмитро Лубінець звернувся до СБУ та Нацполіції через негативні висловлювання та звинувачення стосовно військовослужбовців ЗСУ, які спілкуються мовами нацменшин.
А вже 8 листопада Ірина Фаріон опублікувала скриншот електронного листа з відкритими персональними даними студента з Криму. У листі було зазначено, що відправник родом із Керчі та навчається в Сімферополі. Згодом проросійський Telegram-канал опублікував фото студентського квитка студента та відео з його допиту. Постійна представниця Президента України в АРК Таміла Ташева заявила після цього, що Фаріон слід притягнути до кримінальної відповідальності за публікацію особистих даних проукраїнського студента з тимчасово окупованому Криму.
СБУ відкрила кримінальну справу проти Ірини Фаріон. Згодом УНН повідомили джерела, що скандальну екснардепку, проти якої Служба безпеки відкрила кримінальне провадження за низкою статей, згідно з новинами «Львівської політехніки» від 15 листопада, було звільнено з посади. Про це повідомив і міністр Лісовий.
Також стало відомо, що Нацрада призначила перевірку 5 телеканалу через скандальні висловлювання екснардепки Ірини Фаріон про російськомовних військових в програмі «Рандеву з Яніною Соколовою».