“Платіжний баланс у липні зведено з незначним дефіцитом — 170 млн дол. США. Як наслідок, міжнародні резерви на кінець липня дещо скоротилися та становили 17,7 млрд дол. США, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3 місяців”, — розповіли у НБУ.
Як уточнив регулятор, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в липні збільшився до 1,1 млрд доларів. Насамперед це було пов’язано зі значними темпами зростання обсягів імпорту товарів порівняно з обсягами експорту.
Обсяги експорту товарів у липні збільшилися на 12,6% у річному вимірі та становили 3,3 млрд доларів. За сім місяців експорт зріс на 11,8% порівняно з відповідним періодом минулого року, до 24,5 млрд доларів.
Обсяги імпорту товарів у липні збільшилися на 24,9% у річному вимірі та становили 5 млрд доларів. За січень-липень імпорт товарів зріс на 15,6% порівняно з відповідним періодом минулого року і становив 30,5 млрд доларів.
Чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком у липні становив 0,9 млрд доларів.
Водночас зазначається, що за підсумками семи місяців дефіцит поточного рахунку становив 1,7 млрд доларів, порівняно з 0,7 млрд доларів за відповідний період 2017 року.
Нагадаємо, Нацбанк прогнозує дефіцит бюджету у 2019 та 2020 роках на рівні не більше 1,5% ВВП.