У Києві створено перший та єдиний в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів на базі Київського міського центру крові. Проект реалізовано у партнерстві Міністерства охорони здоров’я України, Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації. Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що створення такої установи забезпечить наявність компонентів рідкісних груп крові, які можуть бути у дефіциті, коли терміново потрібні або необхідні у великій кількості під час надзвичайних подій. Така можливість реалізується за рахунок продовження терміну зберігання еритроцитів до 30 років. Зараз максимальний термін зберігання становить до 42 діб. Це дозволить зробити запаси еритроцитів рідкісних фенотипів.
«Потреба в компонентах крові із початком повномасштабного вторгнення збільшилася. Від агресора страждають як військові, так і цивільні люди. Ми розуміємо, що створення банку зберігання крові сьогодні є не просто актуальним, а й життєво необхідним. Київський міський центр крові як база для створення такого банку – не випадковий вибір. Адже це один із перших центрів крові в Україні, який отримав відповідну сертифікацію, має обладнання та фахівців для надання якісних послуг із виготовлення та забезпечення компонентами крові медзакладів. За останні роки місто зробило все, аби Київський центр крові став сучасним закладом, і тепер в умовах війни він допоможе зберегти ще більше життів», — зазначив Поворозник.
Повідомляється, що для оснащення банку до Київського міського центру крові поставлено необхідне обладнання: апарат для автоматичної заморозки та розморозки еритроцитів, стерильний з’єднувач магістралей, швидкорозморожувач, прилад для контролю якості на залишковий гліцерол, 2 морозильники для зберігання, а також сети закритого типу для заморозки та для розморозки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про донорство крові: МОЗ розвінчало п'ять міфів
За запитом МОЗ України морозильні камери та всі необхідні витратні матеріали для Київського міського центру крові придбала компанія Parimatch Ukraine. Від початку повномасштабного вторгнення Parimatch змінив вектор соціальних проектів та сфокусував увагу на допомозі ЗСУ та партнерським гуманітарним ініціативам для підтримки людей, які постраждали від воєнних дій. За рік війни перший ліцензійний букмекер Parimatch Ukraine загалом витратив на допомогу Україні 386 млн грн. Під час презентації проекту «Смілива кров» директор із взаємодії з органами державної влади Parimatch Ніколас Тимощук зазначив, що обов’язок бізнесу зараз - підтримувати Україну у всіх можливих починаннях.
«Коли такі проекти в Україні реалізуються, я особливо як громадянин пишаюсь тим, що я українець. Думаю, ми змогли здивувати не тільки один одного з приводу того, яка ми є нація, та на що ми здатні, а здивували весь світ», - сказав Тимощук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сильні поділилися силою: Parimatch долучився до збору крові для військових