"Перехід на латинський алфавіт триватиме поетапно. Існує чітко визначений графік. Будем чітко дотримуватися цієї системи. Але при застосуванні алфавіту також будуть враховуватися громадська думка, переваги та упущення", - зазначив Токаєв.
На думку президента Казахстану, перехід казахської мови на латиницю - один з ключових етапів духовної модернізації. Це крок, який внесе докорінну зміну в суспільну свідомість. У зв'язку з цим вийшов указ глави держави про перехід на латиницю.
В країні існують структури, які почали використовувати алфавіт казахської мови, заснований на латинській графіці.
Також президент поділився думкою про те, що буде в подальшому з казахською мовою і яких заходів вживатиме державою по його розвитку.
"Казахська мова - душа казахського народу! І історія нашого народу, і доля - пов'язані з мовою. Література, як і культура, релігія і менталітет - нерозривно пов'язані з мовою. Як говорив Радлов, казахську мову - одне з найчистіших і багатих мов. Мова - це засіб, що зв'язує нас не тільки з історією минулого, а й сьогодення з майбутнім. Я думаю, що мова починається з колиски, родини. У сім'ях, які розмовляють рідною мовою виростають діти, які виявляють повагу до рідної мови. У цьому контексті необхідно звернути увагу на підвищення статусу державної мови в дитячих садах і школах. Ми будемо продовжувати роботу щодо підвищення статусу державної мови", - сказав президент.
Нагадаємо, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв затвердив зміни в указ про переведення алфавіту казахської мови з кирилиці на латиницю.