Після проведення додаткових досліджень археологи знайшли підтвердження, що у Фінляндії в 5 тисячолітті до нашої ери існувало найпівнічніше кладовище. Про це повідомляє журнал Antiquity, передає УНН.
Деталі
На археологічному об'єкті Тайніаро у Фінляндії, що розташований за 80 кілометрів від Полярного кола, були проведені додаткові польові дослідження, щоб підтвердити розташування доісторичного кладовища мисливців-збирачів.
Розробка Тайніаро триває з 1980-х років. Там було виявлено тисячі артефактів, зокрема кістки тварин, кам'яні знаряддя праці та кераміку. Також археологи ідентифікували 127 можливих ям різного розміру, які мали сліди червоної охри - ключової характеристики багатьох поховань кам'яного віку. Однак поки що не знайдені основні докази - скелети, які швидко розкладаються в кислому ґрунті цього регіону.
Нові дослідження підтверджують, що Тайніаро було великим цвинтарем, датованим п'ятим тисячоліттям до нашої ери.
Щоб прояснити природу 127 ям, команда під керівництвом археолога з Університету Оулу у Фінляндії Акі Хаконена порівняла розміри і вміст ям із розмірами і вмістом сотень могил кам'яного віку на 14 кладовищах. Вони визначили, що принаймні в 44 ямах, імовірно, містилися людські поховання; прямокутна форма ям із заокругленими краями в поєднанні зі слідами червоної охри та знайденими артефактами дають змогу з високою вірогідністю припустити, що ями справді були могилами.
Тайніаро слід вважати цвинтарем, хоча там не збереглося жодних скелетних матеріалів
Розкопано лише п'яту частину Тайніаро, тож загальна кількість могил може бути більшою - можливо, понад 200. За словами Хаконена, є навіть шанс виявити людські скелети, особливо якщо могила була вкрита червоною охрою, оскільки вона може зберегти органічні рештки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї знайшли 40 гробниць з артефактами віком від 4,5 тисячі років