Цитата
"Я не можу дати вам часові рамки, це процес, заснований на заслугах. Але Україна проводить ті реформи, які від неї вимагають. Ми поставили сім умов: дві виконано, а щодо інших п’яти досягнуто прогресу... Все залежить від реального прогресу реформ і наших внутрішніх процедур", - повідомила вона.
Деталі
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що прагнення України стати членом ЄС відкрило "широку програму реформ". Вона розповіла, що Брюссель і Київ тісно співпрацюють щодо вдосконалення судової системи, боротьби з корупцією, а також проти відмивання брудних грошей, за свободу преси.
"Українці провели неймовірні реформи, перебуваючи у стані війні. Я дуже захоплююся тим, що їм вдається провести цей парламентський процес. Вони мають великі проблеми з корупцією і знають, що мають унікальну можливість завоювати довіру донорів і приватного сектору", - наголосила президентка Єврокомісії.
За її словами у середу, 21 червня, Комісія представила усний документ про хід переговорів, а у жовтні представить "дуже важливий" письмовий звіт про всі країни, які хочуть приєднатися до Євросоюзу.
"Ми говоримо не лише про Україну, а й про Балкани. Заглядаючи вперед на двадцять-тридцять років, чи можемо ми уявити, що цей регіон не є частиною Європейського Союзу? Інакше він потрапив би під вплив росії та Китаю. Чи справді цього ми хочемо? Війна є таким переломним моментом, що ми більше не можемо приймати нерішучий підхід: у довгостроковій перспективі неможливо, щоб Україна та Балкани не інтегрувалися в ЄС", - підсумувала фон дер Ляєн.
Нагадаємо
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що не має жодного сумніву, що Україна стане частиною європейської сім'ї. Вона заявила, що обов'язком країн ЄС є інвестувати в Україну.