Згідно з інформацією організації, ці нововведення наберуть чинності 3 квітня. Вони передбачені поправками до кримінального кодексу країни.
Міжнародні правозахисники вимагають від влади Брунею негайно зупинити впровадження цих покарань і привести Кримінальний кодекс у відповідність до міжнародних норм у галузі захисту прав людини.
"Бруней повинен негайно припинити свої плани зі здійснення цих жорстоких покарань і переглянути свій кримінальний кодекс відповідно до своїх зобов'язань в галузі прав людини. Міжнародне співтовариство має терміново засудити крок влади Брунею з легалізації цих жорстоких покарань. Деякі з потенційних "правопорушень" взагалі не повинні розглядатися як злочини, в тому числі секс з обопільної згоди між дорослими людьми однієї статі", - заявила юрист Amnesty International Рейчел Чхоа-Ховард.
Зазначимо, що у 2014 році в Брунеї почав діяти новий кримінальний кодекс, який ґрунтується на нормах шаріату. Влада країни вирішила впроваджувати його поступово, зокрема через критику правозахисників.
Вказано, що відповідно до міжнародного права тілесні покарання в усіх їх формах, таких як забивання камінням, ампутація або побиття, являють собою тортури та принижують гідність людини. Такі види покарань заборонені за будь-яких обставин. Ця заборона також визнається імперативною нормою звичаєвого міжнародного права, це означає, що кожна держава зобов'язана дотримуватись цієї норми, навіть якщо ця держава не є учасником відповідного договору з прав людини.
Нагадаємо, раніше УНН повідомляв, що іранську правозахисницю Насрін Сотуде засудили до 38 років ув’язнення та 148 ударів батогом.