Так, з квітня по липень 2020 року спеціалісти зробили ПЛР-тести на коронавірус більш як 36 тисячам осіб. Інфекція SARS-CoV-2 була виявлена у 115 осіб. Про симптоми в день дослідження повідомили 27 із них (23,5%).
Про симптоми, які вважаються характерними для COVID-19, повідомили 16 осіб з цієї групи.
Тобто, типових симптомів не було у 99 осіб (86%).
У висновках дослідження вчені вказують, що симптоми — слабкий маркер інфекції SARS-CoV-2. Вони вважають, що необхідні програми масового проведення тестів на коронавірус. Їх можна впроваджувати, як мінімум, в осередках недавнього виявлення хвороби: університетах, лікарнях, на виробництві.
Це допомогло б виявляти безсимптомні випадки хвороби та потенційно попереджати нові спалахи.
Як писав УНН, в Україні ще 21 травня МОЗ оновив стандарти медичної допомоги при COVID- 19, передбачивши обов’язкові ІФА-скринінги, зокрема, серед лікарів, поліцейських, військових, прикордонників, тощо.
На практиці ж показники охоплення тестами зазначених груп ризику й досі залишаються дуже низькими. А обіцяне головним санлікарем Віктором Ляшко масове ІФА-тестування населення, в Україні так і не стартувало.
Також нагадаємо, у МОЗ не виключають спалах COVID-19 після місцевих виборів.
Найчастіше спалахи трапляються у монастирях, школах, садочках, і звичайно лікарнях. Усюди, де є скупчення контактуючих між собою людей — існує підвищена вірогідність не лише захворіти, але й спровокувати хвилю масового зараження.
Зважаючи на це, лікарі радять бути особливо обачними особам похилого віку, які найтяжче переносять хворобу: по можливості залишатися вдома, не гуляти магазинами та не відвідувати масових зібрань.