tykhyi-ubyvtsia-u-moz-daly-porady-ukraintsiam-yak-ne-otruitysia-chadnym-hazom

"Тихий убивця": У МОЗ дали поради українцям, як не отруїтися чадним газом

 • 28812 переглядiв

Міністерство охорони здоров'я попереджає про небезпеку отруєння чадним газом від опалювальних приладів, У разі підозри, вимкніть неелектричні прилади, провітріть приміщення та зверніться за медичною допомогою.

У Міністерстві охорони здоров'я нагадають, що слід відповідально користуватись опалювальними приладами, пам'ятаючи про можливе отруєння чадним газом. Про це з посиланням на пресслужбу відомства повідомляє УНН

Деталі 

У Міністерстві нагадали, що в умовах браку кисню та у разі неповного згоряння палива у нагрівальних приладах утворюється монооксид вуглецю (СО) або чадний газ.

Найбільша небезпека полягає в тому, що чадний газ не має кольору, запаху чи смаку. Саме тому іноді його називають "тихим убивцею". Без спеціальних детекторів його неможливо визначити, але він може бути смертельним і впливає на організм людини навіть у невеликих концентраціях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ятеро дітей постраждали від отруєння чадним газом і продуктами горіння: в ДСНС розповіли деталі

Від об’єму та часу, впродовж якого людина вдихає чадний газ, залежить ступінь отруєння та вираженість симптомів. Проте реакція на отруєння чадним газом може розвинутися і упродовж дуже короткого проміжку часу (навіть кількох хвилин). Люди, які сплять або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, можуть отримати смертельне отруєння СО ще до появи симптомів

 - пояснили в МОЗ.

Коли варто запідозрити отруєння чадним газом?

Якщо під час нагрівання приміщення будь-яким неелектричним приладом ви почали відчувати головний біль, нудоту, слабкість, втому, прискорене дихання, запаморочення та сплутаність свідомості, може йтися про отруєння чадним газом. Сильний дефіцит кисню (гіпоксія) внаслідок такого отруєння може призвести до незворотних пошкоджень мозку або серця.

Що робити у випадку підозри на отруєння чадним газом?

Передусім потрібно вимкнути всі прилади, крім електричних, відкрити вікна, щоби впустити в приміщення свіже повітря та викликати аварійну газову службу за номером 104.

Якщо ви або ваші близькі маєте ознаки отруєння чадним газом, викличте також бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103, вийдіть самі або винесіть постраждалу людину на свіже повітря, покладіть їй під голову подушку, розстебніть комір і пояс.

Найкраща допомога у разі отруєння чадним газом – довготривале вдихання кисню. Але таку терапію проводять в умовах медичного закладу.

Під час роботи яких приладів може виділятися чадний газ?

Чадний газ утворюється під час горіння вуглецевих сполук. Він може накопичуватися в приміщеннях із несправною технікою або недостатньою вентиляцією. Він виділяється під час роботи:

  • двигунів внутрішнього згоряння автомобілів та суден,
  • дров’яних/газових/вугільних печей,
  • газових водонагрівачів,
  • портативних бензинових генераторів,
  • камінів,
  • вугільних грилів,
  • гасових обігрівачів тощо.

Щоб уберегтися від отруєння чадним газом, дотримуйтеся таких правил:

Не залишайте без нагляду ввімкнені газові прилади.

Для обігріву помешкання використовуйте лише призначені для цього прилади (до прикладу, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення).

Регулярно перевіряйте справність газового обладнання, вентиляційних каналів та димоходів.

У помешканні з пічним опаленням завжди відчиняйте заслінку в пічці чи комині.

Не встановлюйте електровитяжку та газову колонку в одному приміщенні.

Часто провітрюйте приміщення, в якому є газові прилади.

Встановіть детектор чадного газу – прилад для визначення його концентрації в повітрі.

Не спалюйте нічого в пічці чи каміні, якщо до них не під’єднана вентиляція.

Крім того, не використовуйте генератор чи будь-які бензинові двигуни на відстані менш як 6 метрів від вікон, дверей чи вентиляційних отворів. Використовуйте подовжувач потрібної довжини, щоби тримати генератор на безпечній відстані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через несправність опалення в Україні загинуло шість людей, серед них дитина

Володимир Омельченко

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Цьогоріч в Україні закрилось менше компаній, ніж до війни

     • 32956 переглядiв