За словами міського голови, якби дощ не припинився, почався б перелив, який міг закінчитися руйнуванням дамби і повним затопленням деяких районів міста.
Цитата
"Те, що в Німеччині відбувалося протягом 3 днів у нас відбулося за кілька годин", - сказав Труханов, додавши, що подібна за силою злива мала місце в Одесі в 1988 році. Труханов повідомив, що якщо вранці в Одесі фіксувалися 23 підтоплення, то до 11.00 ліквідовано 21 з них.
Деталі
За словами Труханова, нічна злива ще раз довела необхідність проведення протиаварійних робіт на дамбі.
Питання Хаджибейської дамби в останні роки постійно перебуває у фокусі обговорення влади і громадськості. Хаджибейська дамба була побудована в 1932 році для того, щоб захистити від можливого затоплення район Пересипу. Сьогодні це автодорога загальнодержавного значення, яка з'єднує пряме автодорожнє сполучення Миколаєва та Рені. З 2003 року дамба знаходиться в аварійному стані. За офіційними оцінками фахівців міськради, в разі її прориву буде затоплена територія близько 23 кв.км (2300 га). У зону можливого затоплення потрапляють: залізнична гілка, понад 50 підприємств і організацій, в тому числі нафтопереробні підприємства, Одеська ТЕЦ, ТОВ "Інфокс", СБО "Північна" з мулистими майданчиками, навчальні установи, пологовий будинок і Центр сімейної медицини. Буде порушено енергозабезпечення, водопостачання і водовідведення Суворовського району Одеси і центральній частині міста.
Додамо
Фахівці різних рівнів сходяться на думці, що проблема дамби вимагає комплексного вирішення, включаючи питання зниження рівня води в Хаджибейському лимані і завершення проекту глибоководного випуску стічних вод від станції біологічної очистки "Північна" в море.