Деталі
За словами джерел, таким чином менеджмент компанії сподівається усунути стурбованість американської влади в галузі національної безпеки. Подібний крок зараз розглядається як “крайня міра” на той випадок, якщо TikTok не вдасться переконати владу США у відсутності загрози соцмережі для американської нацбезпеки.
Наразі мобільний додаток проходить перевірку національної безпеки Комітетом із іноземних інвестицій у США.
Відомо, що TikTok піддається дедалі більшій критиці через побоювання, що дані користувача можуть опинитися в руках китайського уряду.
Генеральний директор TikTok Шоу Зі Чу має виступити перед Конгресом США наступного тижня.
Нагадаємо
TikTok належить китайській компанії ByteDance, яка у 2020 році перенесла свою штаб-квартиру до Сінгапуру. Компанія прагне дистанціюватися від свого китайського коріння, заявивши, що її материнська компанія зареєстрована за межами Китаю, і її контрольний пакет належить глобальним інституційним інвесторам.
Але три основні установи Європейського союзу та міністерство оборони Данії вже наказали співробітникам видалити додаток із пристроїв, які використовуються у службових цілях. Подібні заборони були введені в Канаді та США.
Боротьба за TikTok є частиною ширшого глобального суперництва між Китаєм та США та їх західними союзниками за технологічну та економічну перевагу.
TikTok заявив, що дані користувача зберігаються в США і Сінгапурі, і вказав на нові заходи, покликані полегшити європейські побоювання, шляхом зберігання даних користувача в європейських центрах обробки даних.
“Уряд Китаю не може змусити іншу суверенну країну надавати дані, що зберігаються на території цієї країни”, — йдеться в заяві компанії.