teleskop-james-webb-viyaviv-6-masivnikh-galaktik-scho-vinikli-nevdovzi-pislya-velikogo-vibukhu

Телескоп James Webb виявив 6 масивних галактик, що виникли невдовзі після Великого вибуху

 • 819443 переглядiв

Деталі

Для свого останнього відкриття телескоп спостерігав за галактиками яким від 500 до 700 мільйонів років після Великого вибуху 13,8 мільярда років тому, а це означає, що Всесвіт був менший на п'ять відсотків від свого нинішнього віку.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature, прилад James Webb NIRCam, що працює в ближньому інфрачервоному діапазоні, невидимому неозброєним оком, спостерігав за шістьма галактиками в маловідомій області неба.

Дві галактики раніше були виявлені космічним телескопом "Хаббл", але на цих зображеннях вони були настільки тьмяними, що залишилися непоміченими.

Ці шість нових "галактик-кандидатів", названих так тому, що їхнє відкриття ще має бути підтверджено іншими вимірами, містять набагато більше зірок, ніж очікували вчені.

Вважається, що в одній галактиці близько 100 мільярдів зірок.

"Щоб ця молода галактика досягла такого ж зростання всього за 700 мільйонів років, вона мала рости приблизно в 20 разів швидше, ніж Чумацький Шлях", - сказав автор дослідження Іво Лаббе, дослідник з Технологічного університету Суінберна в Австралії.

Наявність таких масивних галактик невдовзі після Великого вибуху суперечить сучасній космологічній моделі, яка є найкращим науковим розумінням того, як влаштований Всесвіт.

"Згідно з теорією, галактики повільно ростуть з дуже маленьких зачатків у ранні часи", - сказав Лаббе, додавши, що такі галактики мали бути в 10–100 разів меншими.

Але розміри цих галактик "справді зашкалюють", додав він.

Хоча багато чого про темну матерію залишається невідомим, вчені вважають, що вона відіграє ключову роль у формуванні галактик. За словами Лаббе, коли темна матерія "злипається" в гало, вона притягує газ із навколишнього Всесвіту, який, у свою чергу, формує галактику та її зірки.

"Але цей процес має зайняти багато часу, і в ранньому Всесвіті було не так багато згустків темної матерії", - сказав він.

Нещодавно виявлені галактики можуть вказувати на те, що в ранньому Всесвіті все відбувалося набагато швидше, ніж вважалося раніше, що дозволило зіркам формуватися "набагато ефективніше", сказав Девід Ельбаз, астрофізик із Французької комісії з атомної енергії, який не брав участі в дослідженні. Це може бути пов'язано з недавніми ознаками того, що сам Всесвіт розширюється швидше, ніж ми колись рахували, додав він.

Ельбаз є одним з багатьох вчених, які працюють над космічним телескопом Euclid Європейського космічного агентства, запуск якого запланований на липень, щоб приєднатися до James Webb в космосі.

Українські Національні Новини

Технології

    Популярні

    Новини по темі