Деталі
За його словами, “почався перший етап випробувань на людях препарату ChulaCov19, розробленого Університетом Чулалонгкорн”. “У ньому беруть участь 72 добровольця”, — додав Нопакун. Йдеться про дві групи по 36 осіб у віці від 18 до 55 років і від 65 до 75 років відповідно. “У другій фазі, яка запланована на серпень поточного року, повинні взяти участь від 150 до 300 осіб”, — пояснив він.
Вакцина, розроблена в Таїланді і створена за технологією мРНК, вже була протестована на мавпах і щурах, довівши, що здатна забезпечити підвищення імунітету. Препарат може зберігатися до трьох місяців при температурі від 2 до 8 градусів за Цельсієм або до двох тижнів при 25 градусах. Вакцина ChulaCov19 може бути схвалена для масового виробництва до середини 2022 року в разі успішного завершення випробувань.
Препарат виготовлений з мікроскопічних частин генетичного матеріалу коронавірусу без будь-якого використання інфекції, зазначають вчені. Коли організм отримує невелику частину цього матеріалу, то накопичується спайковий білок і стимулює імунну систему, щоб боротися з вірусом при вступі з ним в контакт. Після вироблення вакциною необхідної кількості білка в організмі вона руйнується протягом декількох днів.
Тим часом фахівці Університету Чулалонгкорн вже підготувалися до розробки вакцини другого покоління, здатної протистояти різним мутацій коронавірусу, в тому числі штамам, які вперше були виявлені у Великій Британії, Південній Африці та Індії. Ця версія препарату буде готова до тестування на добровольцях до четвертого кварталу поточного року.
Контекст
У Таїланді перший випадок зараження коронавірусом було виявлено 13 січня 2020 року. На даний момент загальна кількість інфікованих в королівстві перевищила 202,2 тис., вилікувалися більш 162,7 тис. осіб, померло 1,4 тис. пацієнтів. Режим надзвичайного стану продовжено до 31 липня.
У той же час, згідно зі статистикою ВООЗ — у Таїланді 199 264 випадки захворювання, жертвами сталі 1 466 осіб.