tarifna-politika-u-sferi-elektroenergetiki-zalishayetsya-neefektivnoyu-rakhunkova-palata

Тарифна політика у сфері електроенергетики залишається неефективною – Рахункова палата

 • 14954 переглядiв

Так, у звіті йдеться про результати аудиту ефективності виконання Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) повноважень з держрегулювання діяльності з виробництва, передачі, розподілу і постачання електроенергії.

Зазначимо, що відповідальним за проведення аудиту був член Рахункової палати Ігор Яремчук.

Матеріали аудиту засвідчили, що НКРЕКП у 2016–2018 роках забезпечено законне використання коштів держбюджету на свою діяльність, але виконання завдань і заходів з реалізації повноважень повною мірою не забезпечено.

Аудитом встановлено, що НКРЕКП під час тарифорегулювання у сфері електроенергетики протягом 2016-2018 років не враховувала інтересів і фінансових показників діяльності усіх виробників електроенергії. При опрацюванні поданих на затвердження обґрунтованих пропозицій щодо величини тарифу різних підприємств її зменшували в основному державним генераціям (АЕС, ГЕС і ГАЕС), а не для приватних виробників (ТЕЦ і ТЕС).

Наприклад, для ДП "НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" НКРЕКП систематично зменшувала величину тарифу майже на третину від обрахованого підприємствами рівня. Водночас для приватних виробників ТЕЦ – не більш як на 10 відсотків. Такий штучно створений для державних підприємств дефіцит фінансів призводив до браку коштів, необхідних їм для закупівлі ядерного палива, "заморожування" заробітної плати, відтоку кваліфікованих кадрів, гальмування модернізації та розвитку виробничих потужностей.

Через цінову і тарифну політику НКРЕКП у сфері електроенергетики приватні виробники працювали в більш сприятливих умовах, ніж виробники державного сектору.

Державне регулювання електроенергетики неповною мірою відповідало вимогам чинному законодавству. НКРЕКП не забезпечено належного розроблення і прийняття регуляторних і нормативно-правових актів. У 2016 році їх розроблено 50 (планувалося 78). При цьому, затверджено та набрали чинності тільки 33 із 50 актів. У 2017 році планувалось розробити і прийняти 114 актів, не прийнято жодного.

Зазначимо, що у 2018 році теж не виконано запланованих показників. Крім того, НКРЕКП не прийнято жодного рішення про перехід ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими електричними мережами та ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом до стимулюючого тарифоутворення.

Нагадаємо, з 1 лютого зросла ціна на електроенергію для промислових споживачів.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    ЦВК залишилось порахувати 0,25% протоколів

     • 11264 переглядiв

    На весняний призов цього року уряд виділить понад 80 млн грн

     • 19869 переглядiв

    У школі на Київщині на учня впала плитка

     • 13311 переглядiв