Деталі
“У нинішніх умовах оператори онлайн-платформ в принципі не є розповсюджувачами захищеного авторськими правами контенту, який нелегально розміщується там користувачами”, — йдеться в опублікованому у вівторок рішенні суду.
Суд ЄС заявив, що платформи також можуть нести відповідальність, якщо вони не використовують відповідні технологічні інструменти для боротьби з порушеннями авторських прав з боку своїх користувачів або якщо вони надають інструменти на своїх платформах для незаконного обміну контентом.
У відповідь на постанову суду представник YouTube заявив, що YouTube є лідером в області авторського права і підтримує правовласників, яким виплачують справедливу частку.
У той же час суд зазначив, що якщо платформи крім простого надання майданчика для публікації використовують будь-які дії щодо просуванню такого контенту (наприклад будь-які форми його реклами), то це вже стане порушенням авторських прав з їхнього боку.
Контекст
Дане рішення суду є ключовим для розбору численних судових позовів, поданих в ЄС за останнє десятиліття власниками авторських прав через розміщення в мережі відеоматеріалів, які порушують їхні авторські права. Сумарний збиток за цими позовами оцінюється більш ніж в 1 трлн євро.