Йдеться, зокрема, про кримінальне провадження № 52018000000000706, яке було відкрите 12 липня 2018 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації — ред.). Йдеться про квартиру в Парижі, яку Рибалка не відобразив у своїй декларації про доходи.
Втім, 10 жовтня детектив НАБУ своєю постановою закрив вказане кримінальне провадження у зв’язку “з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України”.
10 січня суд розглянув скаргу на постанову НАБУ про закриття кримінального провадження.
За даними НАБУ, у червні 2015 року депутат передав ТОВ “Adosida Incorporation Limited” 85% часток, якими він володів у статутному капіталі фірми по управлінню нерухомістю “Vesta Estate”. Таким чином, у НАБУ вирішили, що станом на 31 грудня 2015 року у депутата не було необхідності декларувати корпоративні права на “Vesta Estate” і об’єкти нерухомості, зокрема, квартиру в Парижі, що належать цій фірмі.
Однак позивач зазначив, що передача депутатом Товариству “Adosida Incorporation Limited” 85% часток, якими він володів у статутному капіталі фірми по управлінню нерухомістю “Vesta Estate”, вказує на той факт, що депутат є кінцевим власником паризької квартири. Той факт, що французькі правоохоронці провели обшуки у квартирі і не виявили ознак проживання або користування квартирою не свідчить про “про відсутність такого користування чи проживання як до проведення цього обшуку, так і після його проведення”, йдеться у поясненнях скаржника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ підозрює сімейний бізнес Рибалки в організації незаконної торгівлі з ОРДЛО
Позивач також нагадав, що в ухвалі Солом’янського районного суду від 6 липня 2018 року йшлося не тільки про обов’язок Рибалки декларувати корпоративні права на “Vesta Estate” і належні йому об’єкти нерухомості (ст. 366-1 КК України), а й про “легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209 КК України)”
“Також, факт злочинної діяльності ТОВ „Снек Експорт“, яке належить ОСОБА_4, доведено вироком Зарічного районного суду м. Суми від 29.03.2018 р”, — йдеться у документі.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку задовольнити вимоги позивача та скасувати закриття кримінального провадження щодо народного депутата від РПЛ Сергія Рибалки за підозрою в недекларуванні квартири у Франції.
Зауважимо, що ТОВ “Снек Експорт” належить батькові нардепа Сергія Рибалки — Віктору Рибалці. І судом Сум було доведено торгівлю вказаної компанії снеками на окупованих територіях, зокрема, так званої “ЛНР”. Один з менеджерів “Снек Експорт” отримав обвинувальний вирок “за пособництво у фінансуванні тероризму”.
Нагадаємо, раніше ЗМІ писали про те, що у Рибалки виявили незадекларовану квартиру у Франції в Парижі. Пізніше, за інформацією журналістів, він переоформив її на свою тітку.
У лютому ж 2018 року Рибалка публічно скаржився на проведення обшуків у французькій квартирі.