“26 вересня прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 рокуˮ”, - йдеться у повідомленні.
Проблеми старіння стосуються сфери публічних фінансів, функціонування ринку праці, системи охорони здоров’я, розвитку соціальних та освітніх послуг.
З урахуванням цих викликів Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання, зокрема, щодо імплементації Цілей сталого розвитку на період до 2030 року, Мадридського міжнародного плану дій з питань старіння та Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та державами-членами — з іншої сторони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У проекті Бюджету-2019 вказали шокуючі дані щодо кількості українців
План передбачає такі заходи:
- поліпшення умов для самореалізації та участі громадян похилого віку в процесах розвитку суспільства;
- сприяння збереженню їхнього здоров’я та забезпеченню благополуччя;
- створення середовища, сприятливого для активного життя.
Україна входить до 30 найстаріших країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше: у 2015 році вона становила 21,8 %, а частка людей віком 65 років і старше — 15,5 % від загальної чисельності населення.
Раніше американська приватна розвідувально-аналітична компанія Stratfor зробила прогноз щодо проблеми старіння населення у світі до 2050 року.