Так, водопровідна насосна станція "Мінська" – вже тринадцята з чотирнадцяти діючих артезіанських водопровідних насосних станцій, що переведені на нову технологію знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію.
"Вода, яка надходитиме в мережу, буде мати стабільно високу якість і покращені органолептичні властивості, зокрема, не матиме запаху хлору", – розповів Новицький.
Разом з тим він зауважив, що запаху хлору у воді не варто боятися. Поки ще 90% киян споживають воду, що знезаражується саме за допомогою хлору, тож такий запах є гарантією того, що вода знезаражена і безпечна для вживання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшість послуг від "Київводоканалу" на час карантину можна отримати дистанційно
Переобладнання насосної станції "Мінська", що забезпечує питною водою майже 50 тисяч мешканців Оболонського району, розпочали у грудні 2019 року, і в ході реконструкції встановили систему знезараження питної води з використанням електролізних установок гіпохлориту натрію, що дозволяє виготовляти 150 л за годину низькоконцентрованого гіпохлориту натрію. Також насосну станцію обладнано системою автоматики та диспетчеризації, прокладено нові технологічні трубопроводи для подачі гіпохлориту натрію, оновлено системи електроживлення та відеонагляду.
Так, невдовзі і Дніпровська станція відмовиться від використання рідкого хлору і перейде на більш сучасний і безпечний реагент – діоксид хлору.
Після цього Київводоканал перейде до модернізації Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води місту, та підбору оптимальної технології знезараження деснянської води.
"Враховуючи той досвід, що у нас є, я вважаю, що протягом двох років можна перейти на нову технологію і на Деснянській станції", – зазначив Новицький.
Раніше УНН писав, що у столичній мерії обіцяють не дозволити підвищення тарифів на холодну воду.