Пахон зазначив, що Вашингтон підтримує прагнення Києва приєднатися до альянсу, проте важливим перешкодою на цьому шляху залишається рішення територіальних питань, включаючи "кримську проблему".
"Ми вітаємо прагнення України до членства в НАТО і рішуче підтримуємо право цієї країни вільно вибирати своє майбутнє і політичний курс без зовнішнього втручання", - сказав він.
На думку члена комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франца Клінцевіча, українські збройні сили в 2014 році не відповідали стандартам НАТО, тому Вашингтон і працює над їх модернізацією.
"Україна потрібна НАТО і США як анти-Росія. А щоб зробити з неї анти-Росію, необхідно підвищити рівень збройних сил. Для цього і виділяються американські гроші", - сказав Клінцевіч.
Відзначається, що американські експерти впевнені, що НАТО не буде розширюватися за рахунок України, оскільки це створить додаткову напругу у відносинах з Росією.
Російський сенатор нагадав, що колись Вашингтон також активно виділяв кошти на підвищення рівня збройних сил Грузії. Однак "тестування" стану грузинських ЗС в 2008 році закінчилося відділенням Абхазії і Південної Осетії.
Нагадаємо, конгресмени США пообіцяли допомогти українській армії.