Таким чином, у зв’язку з “Північним потоком — 2” нині під санкції підпадають загалом вісім юридичних або фізичних осіб та 17 судів, що їм належать.
На користь енергетичної безпеки України
Як підкреслив держсекретар США Ентоні Блінкен, представляючи Конгресу щоквартальну доповідь на основі закону “Про захист енергетичної безпеки Європи” (Protected European Energy Security Act, PEESA), запровадження нових обмежувальних заходів відповідає позиції Держдепартаменту США, який виступає проти будівництва газопроводу, яким газ надходитиме. з Росії до Німеччини в обхід України. Водночас, за його словами, співпраця з Німеччиною та іншими союзниками буде продовжена для зниження ризиків для України та східноєвропейських країн — членів НАТО. Противники будівництва “Північного потоку-2” розглядають його насамперед як російський геополітичний проект.
У липні уряд Німеччини та адміністрація президента США Джо Байдена оголосили про прорив у багаторічному конфлікті через спірний проект. Вони опублікували спільну заяву, в якій Україні було обіцяно підтримку. США пообіцяли більше не перешкоджати будівництву трубопроводу, але з гарантіями для України. Тому спочатку Вашингтон утримався від запровадження більш радикальних санкцій, наприклад щодо оператора проекту — зареєстрованої в Швейцарії дочірньої компанії “Газпрому”.
Німеччина призупинила сертифікацію газопроводу
Нагадаємо, будівництво магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море завдовжки 1234 кілометри (2468 км за двома нитками) завершено, і він технічно готовий до перекачування російського природного газу до Європи, проте газ ним поки не йде. Минулого тижня Федеральне мережеве агентство Німеччини призупинило необхідну процедуру сертифікації газопроводу до завершення створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG для експлуатації національної ділянки магістралі та передачі їй основних активів та кадрових ресурсів.
Що було раніше
Минулого тижня стало відомо, що НАК “Нафтогаз України” та Оператор ГТС України братимуть участь у сертифікації “Північного потоку-2”.
Одразу після рішення про участь українських компаній, Bundesnetzagentur заявив про призупинення процесу сертифікації компанії-оператора газопроводу.