Хоча США і підтримали 14 країн-учасниць Ради Безпеки ООН, що одноголосно прийняла резолюцію на сьогоднішньому засіданні, постпред США при ООН Келлі Крафт заявила, що Вашингтон незадоволений тим, що в тексті згадані попередні резолюції з питань сексуального та репродуктивного здоров’я.
“Ми не можемо прийняти посилання на „сексуальне і репродуктивне здоров’я“, так само як і будь-які відсилання до „безпечного переривання вагітності“, або риториці, що підтримує аборти, або яка передбачає право на аборти”, — заявила Крафт після голосування.
“ООН не повинна залучатися до популяризації або пропозицію права на аборти, будь то гуманітарна робота або робота з розвитку”, — додала Крафт, що приступила до виконання обов’язків посла США в ООН в серпні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постпред України Єльченко зустрівся з новою представницею США при ООН
Текст, в якому йдеться про захист сексуального та репродуктивного здоров’я, був затверджений світовою спільнотою, включаючи резолюції, прийняті Радою Безпеки ООН в 2009 і 2013 роках, а також кілька резолюцій, щорічно прийнятих Генеральною асамблеєю ООН, в яку входять 193 країни.
На підтримку права жінок на безпечне переривання вагітності висловилися міністр міжнародних відносин ПАР Полою Пандор, постпред Великої Британії при ООН Карен Пірс і заступник постпреда Франції при ООН Анн Гюгьен.
Адміністрація Трампа у 2017 році скоротила фінансування Фонду народонаселення ООН через підтримку та участі “в програмах примусових абортів або примусової стерилізації”. В ООН заявили про некоректне тлумачення програм, якими займається фонд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США вагітну жінку поранили у живіт: поліція звинуватила її у вбивстві своєї ненародженої дитини
У 2018 році Вашингтон безуспішно спробував прибрати посилання на сексуальне і репродуктивне здоров’я з декількох резолюцій Генасамблеї ООН, а потім зазнав невдачі під час подібної кампанії в березні, під час щорічного засідання Комісії ООН зі становища жінок.
Нагадаємо, федеральний суд США вчора, у вівторок, тимчасово заблокував вступ в силу прийнятого навесні в штаті Алабама закону, що забороняє аборти практично на всіх стадіях вагітності і навіть в разі зґвалтування чи інцесту.