Документ, зокрема, дозволяє президенту США "вводити санкції... щодо будь-якого іноземної особи", стосовно якої є "переконливі підстави" для звинувачення її у "позасудових розправах, використанні тортур або інших грубих порушеннях міжнародно визнаних прав людини". Крім того, закон дозволяє вводити санкції проти урядовців чи представників їх найближчого оточення, залучених до актів корупції і хабарництва.
Санкції передбачають відмову у в'їзді в США і отриманні американської візи, а також блокування активів, які перебувають в американській юрисдикції.
Дія постанови поширюється на шестирічний період, проте самі обмеження щодо фізичних осіб носять безстроковий характер і можуть бути скасовані лише за рішенням очільника американської держави.
Сенат США схвалив законодавство про розширення "закону Магнітського" на весь світ.
"Список Магнітського" був розроблений у Вашингтоні в 2012 році після скасування поправки Джексона-Веніка. Акт визначав коло фігурантів, причетних до загибелі в СІЗО юриста Сергія Магнітського і вводив візові та фінансові санкції стосовно ряду російських чиновників.