ssha-dedali-bilshe-sturbovani-partnerstvom-rosiyi-ta-kitayu-na-tli-viyni

США дедалі більше стурбовані партнерством росії та Китаю на тлі війни

 • 576344 переглядiв

КИЇВ. 15 лютого. УНН. Заступник держсекретаря Венді Шерман заявила у середу, що Сполучені Штати «стурбовані зростаючим партнерством» між Китаєм та росією та підтримкою Китаєм російського вторгнення в Україну. Про це пише CNN, інформує УНН.

Цитата

«Моя оцінка така, що КНР намагається підвищити свій авторитет у міжнародному співтоваристві, заявивши, що вона готова виступити посередником і допомогти покласти край цьому жахливому вторгненню. І водночас вони прихильні до свого безмежного партнерства з росією», — сказала Шерман.

«І у нас, безумовно, є занепокоєння і зростаюче занепокоєння щодо цього партнерства та підтримки КНР цього вторгнення».

Деталі

За її словами, Китай намагається досягти двох сторін. Вона також висловила занепокоєння щодо партнерських відносин росії з Іраном та Північною Кореєю.

Однак Шерман сказала, що її послання тим, хто підтримує Москву, звучить так: «Зрештою, у вас на шиї буде альбатрос».

«Українці завдадуть путіну стратегічного провалу. І це створить багато проблем для тих, хто підтримує це нечестиве вторгнення у майбутньому».

Контекст

З перших днів війни в Україні адміністрація президента США Джо Байдена попереджала китайський уряд про можливі наслідки будь-якої матеріальної підтримки путінського вторгнення.

Представники американської розвідки неодноразово заявляли, що не бачили доказів того, що Китай надавав зброю росії, але нещодавно США висловили стурбованість у зв'язку з доказами того, що державні китайські компанії продавали росії нелетальне обладнання — звинувачення, яке Пекін категорично заперечує.

Пекін давно наголошував, що прагне відігравати «конструктивну роль» у мирному врегулюванні конфлікту, і під час вересневої зустрічі путін визнав, що Пекін порушував «питання та побоювання» з приводу війни.

Проте Китай продовжує розширювати торгівлю зі своїм північним сусідом, вперше відкривши два постійні мости для полегшення торгівлі через ключову прикордонну річку і заробивши минулого року рекордні 1,28 трлн юанів (190 млрд доларів), згідно з опублікованими китайськими даними.

Це означає зростання приблизно на 30% порівняно з 2021 роком, частково завдяки тому, що китайські компанії скуповують нафту і вугілля зі знижкою, тоді як інші уряди відмовилися від російського палива, взявши на себе зростаючі ціни на енергоносії, щоб уникнути фінансування росії.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі