“Ймовірними наслідками цього кроку можуть бути створення спиртових виробництв виробниками лікеро-горілчаних виробів. Також банкрутство та припинення діяльності більшості державних підприємств галузі, знецінення активів працюючих виробничих майданчиків ДП Укрспирт і низькі бюджетні надходження від подальшої приватизації ДП Укрспирт. З огляду на відсутність належного державного контролю за виробництвом та реалізацією неденатурованого спирту, сподівання на детінізацію галузі внаслідок ухвалення цього Закону є безпідставними”, — зауважив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демонополізація спиртової галузі суперечить позиції КСУ
Спиртова галузь України потребує демонополізації, вважає Черевиков. Але поетапної, додав він. Так, спочатку треба консолідувати підприємства галузі і оздоровити ДП “Укрспирт”.
“Цей етап має завершитись корпоратизацією підприємства”, — вважає Черевиков.
Потім слід демонополізувати галузь, і лише після цього — приватизувати державне підприємство, каже експерт.
Як писав УНН, законопроект № 2300 ВР прийняла за основу під гарантію того, що “слуги народу” разом з іншими нардепами суттєво доопрацюють документ і забезпечать зустріч членів профільного Комітету ВР з Президентом.
У Комітеті пропонують відтермінувати демонополізацію спирту до завершення приватизації “Укрспирту”, оскільки уряд досі не має бачення як це буде відбуватися.
У Профспілці ДП “Укрспирт”, у свою чергу, вимагають залучити їх представників до роботи над законопроектом, побоюючись що такі непродумані реформи “виженуть” на вулицю близько 5 тисяч співробітників спиртової галузі.