Він зазначив, що ситуація щодо захворювання на ботулізм в Україні є складною.
“Згідно інформації, яку ми отримуємо від МОЗ, на сьогодні у нас 6 смертельних випадків. Найбільша кількість захворювань зареєстрована у Запорізькій області — 11 випадків, у Вінницькій — 6 випадків, у м. Київ — 5 випадків, і ще по 2-3 випадки в інших областях України. Ситуація є дійсно складною,” — зазначив він.
Б.Кобаль пояснив, що розповсюдженню захворювання на ботулізм серед українців передує дві основні причини: відсутність сиворотки та дія мораторію на перевірки бізнесу.
“Ситуація із захворювання є критичною, тому що у державі відсутня сиворотка. Разом з тим, на основі інформації, яку ми отримуємо від потерпілих, можемо стверджувати, що люди заражаються захворюванням через рибу промислового виробництва. Адже сьогодні рівень контролю за виробництвом, реалізацією та зберіганням продукції є низьким, що пов’язано із дією так званого мораторію на проведення перевірок. Це особливості здійснення державного контролю і нагляду, які визначені певними змінами до законодавства. І ми, на превеликий жаль,констатуємо цей факт,” — зазначив він.
Нагадаємо, за даними екологів, мораторій на перевірки також загострює напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин.
У травні хімікатами отруїлися харківські діти.
За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях був надпис “метилмеркаптан”. Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх жителів села (2000-2004 р.н.).
Як повідомляв УНН, депутат Києво-Святошинської районної ради Є.Спіров не виключив, що українці загинули від ботулізму через мораторій на перевірки та відсутність контролю за якістю продуктів.