“Сьогодні Київський суд зняв арешт з Lexus, яким керувала Зайцева в ніч страшної трагедії два роки тому. Підставою стала заява власника майна — пана Зайцева. На засідання ні він, ні його представник не з’явилися”, — написав адвокат.
За його словами, представники потерпілих заперечували зняття арешту із авто одразу трьома блоками.
“Відсутність доведених правомочностей володіння, користування і розпорядження, які порушені арештом у заявника. Простими словами: навіщо йому шматок заліза, який приніс стільки страждань і, за їхніми ж словами, не підлягає відновленню, тому що знищений?
Порушення процесуальних строків КПК. Пан Зайцев мав статус учасника кримінального провадження в суді — третя особа, на майно якого накладений арешт. Норми КПК цілком давали йому право звернутися з даним клопотанням до винесення вироку і просити про зняття арешту з винесенням вироку. Але він цього не зробив. Забув, чи не підказали або свідомо не хотіли „розпалювати“ обстановку в суспільстві — залишається тільки здогадуватися. Зняття арешту після вироку фактично КПК не передбачено.
Наявність відкритого ДБР кримінального провадження щодо проведеного слідства. В судовому засіданні ми вказали, що за заявою потерпілих відкрито нове кримінальне провадження і даний автомобіль може стати корисний саме в ньому”, — пояснив Марцоні.
Однак, за його словами, суд не вважав за наші доводи переконливими і постановив повернути Зайцеву автомобіль.
Крім того суд розглядав клопотання захисту Геннадія Дронова про роз’яснення вироку суду в частині арешту на машину Volkswagen Touareg. Їх сторона ніби теж натякає, що де-факто арешт-то, може, вже й знято — можна і машину забирати, зауважив адвокат.
“Безумовно, зняття арешту з автомобіля Дронова при задоволених багатомільйонних позовів — цілковитий абсурд. Реалізація даного ТЗ повинна проводитися тільки в рамках законодавства про виконавче провадження. Тут суд погодився з нашою позицією і відмовив в роз’ясненні”, — додав Марцоні.
Як повідомляв УНН, резонансна ДТП сталася 18 жовтня 2017 року у центрі Харкова. Тоді позашляховики під керуванням Олени Зайцевої та Геннадія Дронова зіткнулися на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова. Після зіткнення Lexus Зайцевої викинуло на пішоходів, внаслідок чого загинули шестеро осіб.
Суд визнав Зайцеву і Дронова винними у вчиненні смертельної ДТП і призначив покарання обом у вигляді 10 років позбавлення волі.