Цитата
"Реальність тут така, що якщо в Росії є турбота про свою безпеку, про що, чесно кажучи, я сьогодні голосно і чітко чула, то Росія — велика країна з величезною територією, вона є постійним членом Ради безпеки, у неї найбільші збройні сили Європі. Разом із США вона є найбільшою ядерною державою на Землі. Вона – сильна країна. Чесно кажучи, складно зрозуміти той факт, що вона відчуває загрозу з боку України – маленької демократії, яка все ще розвивається. Навіщо їм 100 тисяч солдатів на їхньому кордоні, які, як вони кажуть, не для вторгнення, а для навчань", - сказала Шерман.
За її словами, призначення розміщення цих військ досі не зрозуміле.
Що було раніше
Сьогодні у Брюсселі відбулося засідання Ради Росія-НАТО, на якому обговорювали ситуацію з безпекою в Європі, зокрема навколо України.
Контекст
17 грудня Росія надіслала США та НАТО пропозиції щодо безпеки у Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. До вимог Москви належать: заборона вступу України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках та припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван у телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду Росія-НАТО та по лінії ОБСЄ. Але Москва має зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні “пропозиції” Росії, і такий діалог має відбуватися у консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель вважає абсурдними умови, за яких так звані гарантії безпеки, яких вимагає Росія, обговорювали б без Європи. Боррель також заявив, що будь-яка дискусія щодо України в межах діалогу з безпеки з Росією потребує присутності Києва за столом переговорів.
Зі свого боку Київ заявив про своє бажання брати участь у консультаціях.
Зокрема, напередодні зустрічі делегацій з РФ та США глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що “гарантії безпеки” Путіна щодо сфери впливу є неправомірними.
10 січня в Женеві відбулися російсько-американські переговори щодо "гарантій безпеки", яких вимагає РФ.