“Психічне здоров’я — це рівень психологічного благополуччя, яке лежить в основі якості життя кожного. Міністерство охорони здоров’я планує розробити новий проєкт закону України „Про психічне здоров’я“, який повинен повністю зламати успадковану радянську організаційну структуру, стратегії та практики системи охорони психічного здоров’я”, — написала Скалецька.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні 81% міленіалів вважають важливим психічне здоров’я в умовах війни — опитування
Глава МОЗ додала, що підтримку в розбудові цієї системи в Україні, а також адаптації та соціалізації осіб з психічними розладами надасть Литва, що “має значні напрацювання в галузі психічного здоров’я”.
“На зустрічі з представниками Посольства Литовської Республіки в Україні про співробітництво в сфері психічного здоров’я ми домовились про підтримку України у побудові системи соціалізації осіб з психічними розладами. Одними із пріоритетів являється підвищення рівня обізнаності щодо психічного здоров’я у суспільстві, розробка та впровадження програм подолання стигми на національному та регіональному рівні, активне залучення осіб з психічними та інтелектуальними порушеннями та їх родин до діалогу у побудові нової системи”, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, як МВС планує розширити інститут капеланства.