Цитата
“Одним із ключових завдань, які визначив Уряд на цей рік, буде формування цілісної та комплексної ветеранської політики...Працюємо над тим, щоб створити гідні умови для адаптації, реабілітації, розвитку та добробуту ветеранів російсько-української війни”, — повідомив Шмигаль.
За його словами, вже зараз Уряд починає затвердження низки стратегій, нормативних документів та запуск програм, в основі яких лежить новий підхід у сфері ветеранської політики.
Прем’єр-міністр зазначив, що загалом можна виділити 8 основних рамкових завдань, які стоять перед нами.
“Перше — це адаптація військовослужбовців до цивільного життя. Відповідна стратегія вже напрацьована. Головна ідея — перехід від військової служби до цивільного життя має бути максимально комфортним для наших захисників. Друге — медичні послуги та психологічна підтримка. Також починаємо велику реформу МСЕК та ВЛК. Тобто медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій”, — розповів Шмигаль.
Він зазначив, що не має бути черг, незрозумілих довідок та бігання між кабінетами.
“Всі терміни з розслідування обставин поранення будуть скорочені. Кількість штатних і гарнізонних ВЛК буде суттєво збільшено. Максимально цифровізуємо всі погодження. Пілотні проекти вже запустили, і цьогоріч оновлені підходи повинні запрацювати по всій країні”, — повідомив Шмигаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд планує затвердити стратегію державної ветеранської політики у 2023 році
Окрім того, Шмигаль перерахував наступні завдання:
• Третє завдання стратегії — це економічні можливості для ветеранів. Тому першим кроком розширюємо програму “Ветеранський бізнес”. Мова йде про гранти для ветеранів та членів їхніх родин на запуск власної справи в будь-якій сфері.
• Четверте завдання стратегії — це послуги для ветеранів. Розвиток цифрового проекту єВетеран. Послуги для ветеранів у ЦНАПах.
• П’яте — це житло для ветеранів. Пільгове іпотечне кредитування для захисників та захисниць України. Мета — створити можливість, аби кожен ветеран міг отримати власну оселю.
• Шосте — це інститут помічника ветерана. В основі діяльності таких помічників буде покладено принцип індивідуального підходу, який полягає у виявленні та вирішенні проблем кожного окремого Захисника чи Захисниці. Це допомога з усіх питань. Отримання медичної допомоги, реабілітації, консультації щодо отримання документів чи пільг, отримання освітніх послуг, допомога у працевлаштуванні, взаємодія з різними службами для швидкого та комфортного вирішення всіх питань чи проблем.
• Сьоме — створення Сервісних офісів у справах ветеранів. Основні завдання — це координація роботи, взаємодія з місцевою владою для підтримки ветеранів, узагальнення потреб, реалізація державної політики у сферах соціального та правового захисту ветеранів війни та членів їхніх сімей. Такі офіси будуть створені по всій країні.
• Восьме — вшанування подвигу ветеранів на рівні держави, громади та всього суспільства.