Одна з цілей ініціативи Британії описана як "поліпшення розуміння політики країн-партнерів і відправних пунктів для швидкого реагування та прийняття відповідних заходів". Ці пропозиції включають більш широкий обмін інформацією про потенційні загрози та методи боротьби з ними.
В рамках ініціативи плануються більш скоординовані дії з Організацією із заборони хімічної зброї, яка очолила незалежне розслідування отруєння Скрипалів.
Крім того, Мей закликала до розширення співпраці для виявлення незаконних грошових потоків, щоб "брудні гроші не підривали наші демократичні держави".
Як повідомляв УНН, лідери G7 мають намір активізувати співпрацю для запобігання іноземного втручання в демократичні процеси у їх державах. Про це повідомляє в п’ятницю агентство Reuters з посиланням на проект документа, що перераховує зобов’язання, які мають намір взяти на себе учасники саміту G7 в Канаді за підсумками зустрічі.
Нагадаємо, представники Євросоюзу на зустрічі країн G7 у Квебеку вважають, що умови, необхідні для повернення Росії до переговорів у такому форматі, ще не досягнуті. Німеччина, Франція, Італія і представники ЄС, за словами Меркель, єдині в думці, що повернення Росії в G7 “можливо тільки при істотному прогресі в рішенні проблем з Україною”. Канцлерка підкреслила, що це було “загальна думка” учасників зустрічі. “Як мені здається, важливо, щоб ми не погодилися на менше, ніж було досягнуто в минулому році”, — сказала Меркель.
Довідка УНН.
4 березня 66-річний екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль, засуджений в Росії за шпигунство на користь Великобританії, і його 33-річна дочка Юлія піддалися в Солсбері впливу нервово-паралітичного речовини типу "Новачок". Пізніше Лондон виступив з твердженням про те, що ця речовина розроблялося в Росії, і на цій підставі звинуватив Москву в причетності до інциденту.