rozprodavaty-derzhavnu-zemliu-amoralno-spochatku-yii-maiut-otrymaty-viiskovi-nardep

Розпродавати державну землю - аморально, спочатку її мають отримати військові - нардеп

 • 52487 переглядiв

Народний депутат Михайло Цимбалюк вважає аморальним продаж державних земель на аукціоні під час війни. На його думку, спочатку землю мають отримати військові та родини загиблих захисників.

Розпродавати на аукціоні українські землі під час війни аморально, спочатку ділянки мають отримати військові та члени родин полеглих. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив народний депутат від партії "Батьківщина" Михайло Цимбалюк.

Спочатку треба дочекатися їх повернення, роздати землі їм, бо вони за неї кров проливають, роздати землі всім родинам, члени яких загинули за незалежність, а тоді якщо вона лишиться - можна проводити аукціон. Під час війни розпродавати землю, за яку воюють українці - це аморально,

- зазначив Цимбалюк.

За його словами, у Національній академії аграрних наук (НААН), яка наразі володіє одним з найбільших земельних банків, однозначно є корупційна складова, але забрати у них землі і розпродати на аукціонах не найкращий вихід. Адже землі більше не стане і якщо її зараз розпродати, то військові не зможуть реалізувати своє право на отримання земельної ділянки.

Як на мене, це помилково - державні землі продавати, а учасники бойових дій залишаться без землі, на яку вони і члени їхніх родин очікують. Особливо ті люди, які взагалі без житла,

- наголосив нардеп.

Контекст

Фонд держмайна готує перші 100 тисяч гектар до передачі на аукціон. Землі, які будуть виставлені на аукціон, раніше знаходилися в користуванні Національної аграрної академії. Ті своєю чергою отримали "національне багатство" у спадок від радянських колгоспів. Весь цей час земля оберталася у сірих схемах НААН, збагачуючи посадовців та співробітників самої академії.

Одна з таких держпідприємств НААН, що підпала під передачу до Фонду держмайна – "ДГ "Агрофірма "Надія". Попри заяви НААН, що землі "Надії" ніколи не передавалися в оренду - виявилось, що зовсім нещодавно майже вся їх земля була передана приватній компанії для вирощування соняшнику.

Також "ДГ "Агрофірма "Надія" відома тим, що за сприяння НАБУ намагається відібрати земельні ділянки у більш ніж тисячі АТОвців. Останні приватизували землю у Сумській області, проте в "Надії" вважають, що ці землі належали їм. Законних підстав вважати, що землі АТОвців мають відношення до НААН наразі немає - так постановив Верховний суд.

Проте в НАБУ та САП заявили про готовність допитати захисників країни.

Протистояння НАБУ, САП та АТОвців відбувається в рамках кримінального провадження, де фігурує зокрема ексміністр Микола Сольський. До своїх посад на держслужбі він працював адвокатом і зокрема сприяв тому, щоб АТОвці отримали земельні ділянки.

Лілія Подоляк

Слайдер

    Популярні

    Новини по темі

    росіяни обстріляли 5 громад Сумщини: 56 вибухів за ніч

     • 16775 переглядiв