Щонайменше три російські нафтопереробні заводи були змушені зупинити переробку або скоротити обсяги виробництва через значні збитки на тлі обмеження експорту, здорожчання сировини і високих витрат на позики. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
За даними видання, великі збитки спричинені обмеженнями на експорт, зростанням цін на сировину та високими відсотковими ставками за кредитами. Зокрема, зупинили чи скоротили виробничі потужності Туапсинський, Ільський та Новошахтинський заводи.
Нафтопереробна промисловість у росії зараз стикається з серйозними викликами, зокрема через українські дронові атаки, санкції Заходу, які змушують продавати продукцію зі знижкою, та підвищення витрат на сировину. Ця криза зменшує обсяги експорту палива, скорочує доходи компаній і знижує надходження до державного бюджету.
Підрозділи ГУР завдали ураження по Саратовському НПЗ у рф - джерела08.11.24, 12:06
Також на ситуацію вплинули падіння світових цін на дизель на 60% і підвищення ключової ставки Центробанком росії до 21%. Це створює додаткові труднощі для незалежних НПЗ, які не мають підтримки з боку великих корпорацій.
Зазначають, що на менш модернізованих НПЗ збитки можуть сягати 10 тисяч рублів ($102) на тонні, тоді як більш потужні заводи працюють із низьким рівнем прибутковості. Туапсинський НПЗ, один з найбільших в росії, також призупиняв роботу через слабкі фінансові показники.
Експерти прогнозують, що деякі заводи можуть припинити роботу вже на початку наступного року, якщо ситуація не зміниться. Невеликі незалежні НПЗ звернулися за підтримкою до уряду, просячи додаткові субсидії, однак поки що не отримали відповіді.
Міністерство енергетики рф та керівництво найбільших нафтопереробних компаній відмовляються від коментарів.