Цитата
"... Новина про те, що в Україні заборонили книги Булгакова ... Ви знаєте, я міг би довго і докладно вам розповідати про те, що за даними Книжкової палати, включаючи минулий рік, між іншим,"Майстра і Маргариту" в Україна видавали 39 разів. Що цей роман є в шкільній програмі. Що на ввезення "Майстра і Маргарити" видано 14 дозволів і тільки одному видавництву, відповідно до українського законодавства, було відмовлено. Не через великого Булгакова. А через передмови, де вказані діячі, які підтримали анексію Криму", - сказав Володимир Зеленський.
Після цього він дістав книги Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита", "Собаче серце", "Іван Васильович" і чеки від них.
"Куплені вони вчора. Між іншим, куплені не підпільно, а вільно і, причому, в самому центрі Києва", - додав Президент.
Доповнення
За період з 2017 по 2020 рік Держкомтелерадіо не дало ввезти близько 1,5 млн примірників антиукраїнських видань з Російської Федерації.
При цьому, за чотири роки дії закону Держкомтелерадіо дозволило ввезти в Україну 31 тис. найменувань книг з Росії. Більшість з дозволених для ввезення книг - це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література.
"Заборона Булгакова"
Останнім часом, найбільшого розголосу в області літератури отримала так звана "заборона Булгакова". З подачі кількох телеграм-каналів, серед користувачів соцмереж розгорнулася дискусія через нібито "заборону" в Україні творів російських письменників Михайла Булгакова та Бориса Акуніна.
Але ситуацію пояснили в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України. За їх словами, в Україні немає заборони на твори Михайла Булгакова, при цьому не дозволено ввезення тих видань, на обкладинках або в передмовах до яких російські видавці поширюють антиукраїнську пропаганду.
Додамо, що в Україні заборонили ввезення російської дитячої літератури через ознаки пропаганди.