За даними Reuters, у листі від 4 вересня Адамс розповідає про новий сервіс сенатору Шелдону Уайтхауз. За словами юрисконсульта, портал планують запустити до кінця цього року. Портал буде доступний у всьому світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ повідомили про спроби влади США отримати доступ до шифрування Facebook
Як зазначає агентство, раніше правоохоронці направляли запити Apple по електронній пошті. Лише за минулий рік компанія отримала від поліції 14 тис. заявок. На обробку термінових запитів йшло близько 20 хвилин.
У листі також йдеться про те, що близько тисячі поліцейських в США вже пройшли навчання використанню нового сервісу.
У самій компанії відмовилися коментувати інформацію про створення порталу, вказує Reuters.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Apple виявила виробничий брак в iPhone 8
Apple в лютому 2016 року, незважаючи на постанову суду, відмовила співробітникам ФБР в проханні зламати iPhone 5С Сайеда Фарука, обвинуваченого в скоєнні теракту в Сан-Бернандіно. Пізніше Міністерство юстиції США відкликало позов до Apple, так як ФБР заплатило хакерам, які допомогли зламати телефон терориста.
У листопаді 2017 роки після стрілянини в церкві міста Сатерленда-Спрінгс, штат Техас, співробітники Apple самі запропонували ФБР допомогти розблокувати iPhone стрілка Девіна Келлі. В середині червня 2018 року в Apple пообіцяли усунути уразливість в операційній системі iOS, за допомогою якої спецслужби могли отримувати дані з iPhone.
Нагадаємо, американський технічний фахівець і спецагент, колишній співробітник ЦРУ і АНБ США Едвард Сноуден розкрив інформацію щодо програми PRISM, яка включає в себе масове стеження за переговорами американців та іноземних громадян за допомогою телефону та мережі інтернет. За його твердженням, PRISM дозволяє Агентству переглядати електронну пошту, прослуховувати голосові і відеочати, дивитися фотографії, відео, відстежувати файли, дізнаватися інші подробиці з соціальних мереж. У програмі PRISM беруть участь Microsoft (Hotmail), Google (Gmail), Yahoo!, Facebook, YouTube, Skype, AOL, Apple і Paltalk.
Система стеження дозволяє зводити дані про телефонні дзвінки в єдину схему з інформацією з відкритих, комерційних та інших джерел, а також інформацією страхових ідентифікаторів, банківських кодів, профілів у Facebook, пасажирських списків на транспорті, списків виборчих дільниць тощо. Таким чином формуються метадані особи. З початку передбачалося, що систему будуть використовувати щодо громадян іноземних держав. Однак під програму збору інформації потрапляли і пересічні американці.